Teknik Ders Duyurusu

   Eskrim alışık olduğunuz spor branşları gibi başarıya ulaşmak için gerekli dinamikler ve çalışma yöntemleri olarak temelde benzer niteliklere sahip olsa da, bir çok farklılık içermektedir.

 

   Eskrim çok fazla teknik detay içerdiği ve bireysel bir branş olmasından dolayı, grup çalışmasının yanında, antrenör tarafından verilen bireysel teknik dersler işin en önemli kısmını oluşturmaktadır.

   Bireysel teknik derslerde Antrenörün tüm konsantrasyonu o sporcu üzerindedir, antrenör sporcunun bireysel özelliklerine göre sporcunun güçlü ve zayıf yönlerini belirleyerek dersi ona göre planlar. Böylece yüksek konsantrasyonda, çalışılan hareketleri çok tekrar yapma imkanı doğmuş olur ve teknik detaylara ait bilginin aktarımı çok daha sağlıklı olur.

 

   Toplu antrenmanlarda bir öğrenciye teknik ders için ayrılabilen süre çok kısa ver her sporcunun seviyesi ve ihtiyacına karşılık gelmemektedir.
Bu nedenle devreye özel derslerin girmesi faydalıdır.

 

   Fakat unutulmaması gereken temel konu tüm sporlar gibi Eskrim de uzun soluklu bir yoldur ve Özel ders başarıyı garanti etmez.
Başarı yüzdesi sırasıyla Sporcunun kendi isteği, Çalışma Disiplini, Antrenman Devamlılığı, Teknik Ders Sayısı ve Yeteneği ile doğru orantılıdır.

 

Özel dersler için artık Çiğli/Ataşehir de bulunan farklı bir salonu kullanabilme imkanımız bulunuyor.
Özel ders almak isteyen sporcularımızın yapması gereken, antrenörle uygun gün ve saati netleştirmek.

 

Ders süresi ve ücreti 1 Ders (45 dk) – 100 TL